METAL MAX WILD EYES [BETA SEGA Dreamcast]

 

Metal Max Wild Eyes tworzony był we współpracy trzech firm - Data East (oryginali twórcy serii), Ascii i Crea-Tech. miał ukazać się zimą 2000 roku, ale z powodu śmierci DC najpierw przełożono datę premiery a następnie wstrzymano nad nim pracę. MM WE był następcą bardzo popularnego w Japonii Rpg'a ,zanego głównie z konsoli Snes (szczególnie godny uwagi MM : Returns) czyli Metal Max.

Dreamcastowa wersja miała być pierwszą w której zastosowano grafikę 3D. Pierwsze inforamcje z bardzo wczesnego demo o tej grze dostało Famitsu oraz Dengeki Dreamcast numer 36, w którym przedstawiono obszerny przegląd tego tytułu. 

Metal Max Wild Eyes miało opowiadać o losach młodego chłopaka, który szuka przygód przy okazji łapiąc się dorywczych zadań aby przeżyć z dnia na dzień. Scenariusz był okryty tajemnica, gdyż we wszesnej wersji testowej zaprezentowano jedynie jedno miasto i kawałek mapy świata z Dungeonem. Zdradzono tylko tyle, że całość miała być powiązana z poprzednimi cześciami serii. Reszta miała być tardycyjna, jak w każdym rpg'u. Wielki świat do eksploatacji, miasta, sklepy, ogrom questów i postaci do napotkania. Z ciekawszych elememntów gry można wymienić masę mini-gier, ogromną ilość przedmiotów do kustomizacji naszych środków transportu (czołgi, wozy bojowe itp.), które służyły także do walki oraz możliwość łapania potworów, ktore można było sprzedać.

Walka przypomniała tą znaną chociażby z gry Final Fantasy 7, gdzie mieliśmy podział na tury, po których wykonywaliśmy wybrane czynnosći, z tą różnicą iż w MM WE mogliśmy w każdej chwili użyć mobilnych środków bojowych lub walczyć tradycyjnie naszą postacią.

Wszystkie inforamcje pochodzą wersji testowej. Sama gra (jak donoslili developerzy z Crea-Tech) była skończona w około 58%.

Wszystkie prace nad tym projektem po jego zawieszeniu zostały z czasem przeniesione na konsolę PS2, a ukończona gra została przemianowana na nowy tytuł - Metal Saga.

Wszystkie materiały jakie udało mi się zodbyć o tej grze (screenshoty, artworki itp.) znajdziecie w poniższym linku.

LINK : KLIKNIJ TUTAJ

Metal Max Wild Eyes Dreamcast

 

** Chcesz dodać tekst, demo, programy, screeny lub informacje a może pomineliśmy jakś tytuł itp.? Skorzystaj z Tego Formularza i dodaj własny materiał!   SEGA | VFDC | Dreamcast-Scene | BlueSwirl | WeirdStuff | DC-World | DCEmulation | Linki

2005-2008 © Rolly www.sega.prv.pl All Rights Reserverd. Dreamcast™ is a registered trademark of SEGA Corporation.